01034, м. Київ, вул. Паторжинського, 4
тел: 044-278-55-16 факс: 044-235-97-63
Зокрема, для мене, як новообраного депутата-жінки, було дуже важливим питання щодо правильної організації громадської приймальні та написання депутатських запитів та звернень, створення проектів рішень, а також роз`яснення моїх повноважень.
Я дуже вдячна «Інституту Політичної Освіти» за надану можливість та обіцяю і надалі виконувати свою роботу якісно, на благо громади, яка мене обрала депутатом.
Сподіваюсь, що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі та допомагатиме іншим депутатам.
Здобуті знання дозволили мені вирішувати питання правового захисту львівської громади. Теоретичний та практичний досвід дав змогу порівняти роботу різних областей, провести цікаві бесіди з представниками Всеукраїнських громадських організацій, які теж активно захищають інтереси територіальних громад.
Дякую Інституту Політичної Освіти за відкриття нових горизонтів громадянського суспільства, акумулювання кращого досвіду громадської активності, спрямованої на захист суспільних та національних інтересів в Україні.
Вважаю, що Інститут Політичної Освіти має перспективне майбутнє! Бажаю плідно продовжувати фундаментальне реформування та розвиток освіти представницьких органів влади!
Однією з найгостріших проблем у діяльності сучасного депутата, як це не прикро, є відсутність необхідних знань та навичок для виконання свого основного депутатського обов’язку, визначеного статтею другою Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» - виражати і захищати інтереси територіальної громади та виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Впевнений, що багато хто, отримавши мандат депутата міської ради, маючи непереборне бажання працювати на благо своєї громади, стикався з проблемою відсутності необхідних теоретичних знань та прикладних вмінь для реалізації себе як депутата.
Отже, де ж навчитись бути справжнім Депутатом? Не випадковою людиною із депутатським значком та «корочкою», а дійсно виразником сподівань людей, достойним представником громади.
Як це не парадоксально, в Україні є лише єдиний освітній заклад, де вчать бути депутатом – Інститут Політичної Освіти. Їм вдалося досягти неймовірного – вони зуміли поєднати концентрований досвід, практичні навички у сфері депутатської діяльності з теоретичними знаннями і головне – у доступній формі донести ці знання до депутатів – учасників семінарів ІПО. Я на власному прикладі переконався у ефективності навчання в ІПО, адже вся моя діяльність, від депутатського звернення і до вирішення непростого земельного або бюджетного питання, базується на знаннях, отриманих в ІПО.
Сподіваюсь, що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі й допомагатиме іншим депутатам.
Протягом семінару з допомоги експертів ІПО я отримала ряд практичних знань, які нині використовую у громадській роботі, а також як депутат Білоцерківської міської ради. Зокрема, для мене було важливим питанням активності жіночого руху в Україні та світі.
Я добре обізнана з місцевими проблемами, маю необхідні знання та досвід, щоб успішно їх вирішувати. Тому на сьогодні я активно проводжу зустрічі на виборчому окрузі та залучаю якомога більше жінок міста для вирішення питань життєдіяльності Білої Церкви. Після семінару мала ряд зустрічей зі своїми виборцями на тему підготовки та проведення двомісячника по благоустрою. Згодом провели акцію та очистили відведену нам територію.
Надзвичайно вдячна ІПО за надані цікаві теми та пропозиції.
Я отримав знання та практичні навики, підвищів рівень політичної обізнаності, теоретичних знань та практичних навиків депутата місцевої ради. Зокрема, для мене було дуже важливе питання: про повноваження депутата місцевої ради та захист його прав, як депутата опозиційної партії перед спробою більшості унеможливити прийняття проектів рішень запрпонованих мною; про процес підготовки та прийняття рішень радою; щодо регламенту роботи ради та діяльності постійних комісій ради.
Після семінару в своїй раді я зробив самостійно декілька проектів рішень ради та депутатських запитів, ми спробували запустити в раді громадську інициативу відповідно до норм Статуту громади, щодо поіменного голосування та громадської ради при виконавчому комітеті. Це дозволило мені підняти дуже важливі питання для обговорення громадою, залучити громадськість до прийняття рішень радою.
Дуже вдячний ІПО за навчання та можливість прийняти участь у семінарах саме депутатам від оппозиційних партій, депутатам, які не мають можливість за свої кошти навіть добратися до міст проведення семинарів.
Сподіваюсь що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі і допомагатиме іншим депутатам.
Після семінару в своїй громаді я ознайомила інших депутатів селищної ради про можливості депутатів, як може діяти місцевий депутат та як правильно організувати роботу. Програма навчання допомогла мені впевнено почувати себе на пленарних засіданнях сесій селищної ради, засіданнях постійної депутатської комісії (де я є головою бюджетної комісії), а також ефективно використовувати свої повноваження. Мною було ініційовано депутатське звернення до народного депутата України Чуб В.Є. про допомогу щодо роз’яснення питання розрахунків між районним бюджетом та селищною радою. У свою чергу помічником депутата було направлено запит до Кабінету Міністрів України про роз’яснення цього питання.
Сподіваюсь що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі і допомагатиме іншим депутатам. Жінки повинні заявити про нові перспективи, які не завжди збігаються з інтересами чоловіків. Жінки-політики підкреслюють пріоритетність таких проблем, як повага, дотримання прав і гідності особистості, боротьбу з усіма видами насильства проти особистості, соціальне забезпечення, розвиток мережі дошкільних і шкільних закладів, освіта, охорона здоров'я, занятість і просування жінок по службі.
Я був обраний депутатом Стрийської міської ради по мажоритарному окрузі, отримавши значний кредит довіри від виборців. Не є секретом, що на той час я навіть не уявляв, що таке мандат депутата і які права та обов'язки я отримав в комплекті до нього.
Не можу передати того виру емоцій та відчуттів, з якими я повертався до дому вже з першого семінару - одразу приступив до написання депутатських запитів, стосовно існуючих проблем на окрузі: освітлення, каналізаційні люки, формування крон дерев, тощо. Хочу зауважити, що письмові звернення до посадовців значно ефективніші, ніж попередні багаточисленні розмови - потреби округу почали задовільнятися.
Вже після другого семінару, я приступив до відкриття додаткової групи в дитсадку, що знаходиться на мому окрузі. Завдяки отриманим на Семінарі методичним матеріалам, я підготував зверення до обласної ради, добився позитивного голосування на сесії та включення мого проекту в проект обласного бюджету.
Справжнє бойове хрещення я пройшов відстоюючи територію міського парку Шевченка, в м. Стрию. В гарно завуальованому рішенні про затвердження меж парку - пропонувалось затвердити межі... без 4Га парку, які за містобудівним обгрунтуванням(звичайно ж, його нікому не показували)мали відводитися для обслуговування ресторану місцевого олігарха, доречі, депутата обласної ради. Разом з однодумцями нам вдалося зупинити цей процес і не допустити прийняття незаконного рішення.
Прагнучи вдосконалення я відвідав семінар з серії "від загального до конкретного: гуманітарна сфера", оскільки являюсь заступником голови комісії з питань освіти та культури. Багаж знань отриманий на семінарі застосовую зараз при розгляді питань освіти та культури: харчування дітей, оздоровчий період, централізація бухгалтерій, управління будинками культури, тощо. Завдяки спілкуванню з колегами та фахівцями галузі в рамках семінару, я отримав альтернативні думки стосовно існуючих питань.
Відчуваючи, що не даремно потратив час, відвідуючи семінари від ІНСТИТУТУ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ, з завзяттям та наполегливістю долучуся до наступних освітніх проектів Інституту!
Після семінару, в своїй Полтавській області, я поділилася отриманою інформацією зі своїми колегами. Це дозволило мені і їм уникнути ускладнень при роботі зі правоохоронними та контролюючими органами.
Я дуже вдячна ІПО за те, що вони не застосовують вікового бар’єру і спільно з нами створюють умови для використання всіх можливостей розвитку громад.
Сподіваюсь що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі і допомагатиме іншим депутатам.
Ми навчилися ставити питання на відкрите голосування, примусили голову ради проводити засідання президії ради та узгоджувати на ньому план роботи сесії, а також керуватися при роботі засідання сесії Законом про статус депутата та Законом про місцеве самоврядування.
Дуже цінною виявилася інформація, дана професором І.Лопушинським , щодо бюджетної сфери . Хоча, при прийнятті бюджету у нашій раді знову ж таки неможливо внести якісь певні зміни, через меншість демократичних сил. Але, я впевнена, що набутий під час навчання досвід буде корисним у моїй подальшій депутатській діяльності.
Я дуже вдячна ІПО за надану можливість навчатися. Бажаю вашому інституту довгих років життя та процвітання! А всім працівникам здоров’я, сил та наснаги для подальшої діяльності. Сподіваюсь, що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі і допомагатиме іншим депутатам.
Протягом семінару за допомогою експертів Інституту Політичної Освіти я отримав знання та практичні навики з питань оптимізації роботи органу місцевого самоврядування, формування бюджету та управління комунальним майном.
Отримані знання та практичні поради сприяли підвищенню ефективності використання ресурсів та доступності послуг для жителів територіальної громади.
Я дуже вдячний Інституту Політичної Освіти за надану можливість отримати неоціненний досвід, а паралельно збільшити свою політичну вагу в органі місцевого самоврядування.
Сподіваюсь що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі і допомагатиме іншим депутатам наблизити органи місцевого самоврядування до європейських стандартів.
Після семінару на своєму окрузі я зробив:
- при оформленні в ОСББ м. Запоріжжя: будинку проводять капітальний ремонт, проводимо юридичні консультації;
- готується програма щодо ремонту доріг приватного сектору м. Запоріжжя;
- перевірка земельних ділянок на окрузі, щодо використання не за цільовим призначенням. Прийнято рішення на сесії щодо розірвання договору на земельну ділянку.
- перевірка земельних ділянок на окрузі, щодо відповідності до генерального плану м. Запоріжжя. Підготовлені позивні заяви до суду, щодо не відповідності трьох земельних ділянок генеральному плану.
Сподіваюсь що програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі, і допомагатиме іншим депутатам.
За час проведення семінару я отримала неоціненні знання та дуже корисні практичні навики, завдяки експертам ІПО.
Важко визначитись з приорітетністю питань програми семінару, ще важче виділити якусь одну важливу для мене тему. Все це тому, що всі питання та всі практичні заняття були підготовлені і надані всій аудиторії доступно та на такому високому рівні, що позитивно вплинули на ефективність моєї діяльності в місцевих органах самоврядування. Після семінару я змогла так налагодити роботу в постійній депутатській коміссії з питань побутового,торговельного обслуговування, громадського харчування, підприємництва, транспорту, зв’язку та регуляторної політики, що міська рада довірила мені її очолити. Велику допомогу я отримала від практичних занять, коли пропонували вирішити декілька проблем, далі дати аналіз нашому баченню рішення цих проблем « і як результат» надати нам вірну відповідь. Я дуже вдячна Андрію Страннікову, директору ІПО, та Любомиру Грицаку, координатору проекта, за їх вміння об’єднати різних за віком, за професією, а саме головне – за різними політичними поглядами та партіями всіх учасників семінару.
Маю велику надію, що ця програма навчання депутатів місцевих рад існуватиме і надалі, допомагаючи депутатам і теоретично, і практично підвищувати свій авторитет шляхом позитивної результативності у своїх депутатських буднях на користь місцевої громади.
Перший мій семінар Інституту Політичної Освіти «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів на місцевому рівні» став для мене суттєвим важелем та інструментом у відстоюванні прав громадськості у рідному Бердянську.
Знання, отримані на семінарі, розкрили очі на ті порушення з боку місцевої влади, які ми раніше не помічали.
Скажу більше – на основі отриманих знань ми будували свою передвиборчу компанію на місцевих виборах 2010 року.
Зараз я передаю знання, отримані на семінарах, підростаючій молоді разом із посібниками ІПО, застосовую їх у депутатській діяльності, що суттєво допомагає.
На мою думку – альтернативи у навчанні для депутатів місцевих рад, крім семінарів ІПО – не існує. Кажуть, журналістика – це професія, де тобі платять за власну цікавість. Власне, чим я і займаюсь майже 5 років. Проте головним фактором є усвідомлення того, що я можу щось змінити: і в собі, і у суспільстві.
Навчання в Інституті Політичної Освіти для мене перш за все цінне практичними заняттями, моделюванням ситуацій і ґрунтовним вивченням законів, що неодноразово допомагало мені у різних ситуаціях. Цілком можливо, що у майбутньому займуся політичною діяльністю. Однак найголовніше, що я зрозуміла за весь цей час, так це те, що справжні, щирі людські стосунки важливіші і дорожчі за будь-які політичні погляди чи уподобання.
Член Пустомитівського міськвиконкому, помічник-консультант депутата Пустомитівської райради.
Відвідавши семінари «Політично активна молодь будує своє соціально справедливе суспільство» та познайомившись з експертами Інституту Політичної Освіти, я вирішив піти у депутати Пустомитівської міської ради на виборах у 2010 р. Але так сталось, що мені забракло 17 голосів. Тим не менше, я не здався і вирішив подати свою кандидатуру в члени міськвиконкому. З 30 депутатів за мене проголосував 21 депутат.
У 2011 р. оголошувався конкурс на членів громадської ради при Львівській ОДА. Тоді мене обрали секретарем комісії з аграрної політики громадської ради при Львівській ОДА. Крім цього, став ініціатором створення Пустомитівської Молодіжної Ради, яка і на нинішній час активно розвивається. Ще у 2012 р. я став виконавчим директором Пустомитівського місцевого відділення «Асоціації платників податків України».
На даний час я працюю аналітиком у благодійній організації «Фонд братів Дубневичів». Такою мною було організовано безліч акції, флешмобів, фестивалів тощо.
Депутат Кременецької райради Тернопільської області
м. Кременець
Дякую Інституту Політичної Освіти за хороше навчання, в рамках програми «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності», де я набула необхідних теоретичних знань та практичних навичок політичної діяльності. Після проходження навчань, я краще підійшла до підготовки звітів перед моїми виборцями, подано ряд звернень для вирішення проблем громадян. Зустрілась та обговорила їх проблеми близько з 100 мешканцями району. Публікувала статті про свою роботу у місцевій пресі та Інтернет-сайтах. Наприклад, публікація «Коментар із зали засідання ради або те, що Ви не прочитаєте у районній пресі» (газета «Галицько - Волинський вісник»).
Впевнена, що наші найбільші успіхи ще попереду !
Громадський діяч, майбутній держслужбовець
м. Дніпропетровськ
Знайомсвто з ІПО почалося в далекому 2006 році. На проекті «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності». Там я навчилася публічним виступам. Отримала інформацію про створення МГО та написання грантів. Познайомилася з цікавими людьми. Отримала безліч корисних контактів та нових знайомих по всій Україні.
У 2008 році відкрила свою молодіжну волонтерську організацію. Протягом декількох років «відправляла» своїх волонтерів на школи молодих лідерів, які проводив ІПО та на інші цікаві заходи. Отримала декілька грантів. Вела активну політичну діяльність.
У 2009 році я зрозуміла, що хочу випробувати себе у ролі державного службовця. 2010-2012 р. навчалася на очній формі у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Та отримала повну вищу освіту за спеціальністю: «Публічне адміністрування». Кваліфікація: «Магістр державного управління».
На разі, своє майбутнє, хочу пов’язати з державною службою. Вважаю, що «нова генерація» активних молодих людей, вихованих на проектах ІПО, може змінити майбутнє України! Може зламати бюрократичні бар’єри, які ще залишилися в незалежній Україні. За молоддю майбутнє України! І ми повинні це довести!
Я з гордістю в своєму резюме пишу рядки про отриманні сертифікати в Інституті, які засвідчують проходження цікавих курсів. Дякую Інституту !
Голова ГО «Вибір», Редактор ресурсного центру «Кадієвка»
м. Кадієвка, Луганська область
З Інститутом Політичної Освіти я познайомився після того, як був відібраний в Школу євроінтеграції 2011 року. В рамках Школи євроінтеграції брав участь в підготовці щорічної доповіді по Україні для Ради Європи, куди включив рішення стахановського виконкому від 30.06.2011. №356 «Про затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію», яким зведено нанівець дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», адже воно закриває інформацію про діяльність виконкому.
Ця інформація оприлюднена на сайті kadievka.com.ua в матеріалі «Стахановський виконком попаде в щорічну доповідь Представництва Європейського Союзу в Україні».
В рамках Школи євроінтеграції слухав майстер-клас Олександра Солонтая із приведення нормативно-правових актів місцевого самоврядування у відповідність до законодавства.
Зроблено запит та отримано в електронному вигляді нормативно-правові акти органу місцевого самоврядування в місті Стаханові.
Зроблено попередній аналіз на відповідність Закону «Про доступ до публічної інформації» таких документів: регламент міської ради; регламент виконавчого комітету; положення про постійні депутатські комісії; структуру виконавчих органів (апарату) ради та положення про управління та відділи виконкому; Статут територіальної громади.
Результати розміщено на сайті kadievka.com.ua матеріали з цього питання: «Всі рішення стахановської міської ради – не дійсні» та Відкритий лист до стахановської влади.
Голова молодіжної громадської організації «Авангард плюс»
м. Бровари
В 2005-2008 роках я пройшов ряд навчань в Інституті підготовлених для молодого політика та лідера. Це безумовно допомогло мені в подальшій роботі. У 2010 році я став Лауреатом премії Верховної Ради України в номінації «Внесок молоді в розвиток парламентаризму та місцевого самоврядування». Працював консультантом Броварського міського голови Київської області, керівником виборчих компаній. З 2010 року займаюсь партійним будівництвом в партії «Фронт Змін» на Київщині.
Начальник фінуправління Снятинської РДА, депутат Снятинської райради з 2006 року, лідер фракції «За Україну!»
м. Снятин, Івано-Франківська область
В системі державної служби та місцевого самоврядування я з 1999 року. В Інституті Політичної Освіти я навчався на семінарах будучи новообраним депутатом ради, а також на спеціалізованому семінарі «Від загального до конкретного. Бюджетні аспекти». Безперечно, набуті знання допомогли мені бути успішним депутатом та зростати далі по кар’єрній лінії державного службовця.
Громадський діяч
м. Харків
Мені були дуже корисними навчання в Інституту Політичної Освіти, які я пройшла в 2008-2010 роках – «Публічна дипломатія та лобіювання громадських інтересів», «Школа Європейської інтеграції для лідерів громадського суспільства». Справа у тому, що з 1996 р. є головою Харківського відділення всеукраїнської громадської організації "Союз організацій інвалідів України" - товариство інвалідів Київського району. З того часу була учасником різноманітних навчань. Але освітні заходи в Інституті Політичної Освіти були для мене надзвичайно важливими та плідними, адже співпраця з органами влади є вкрай важливою в діяльності нашої організації.
Цікаво, що в 2011 році я була керівником проекту «Незалежне життя», який був підтримав Фонд «Відродження» в рамках програми надання практичної допомоги у працевлаштуванні молодим людям та студентам з обмеженими фізичними можливостями здоров’я та їх родинам, що мешкають в Харківському регіоні, шляхом розповсюдження моделі «Харківської Громадської Агенції сприяння працевлаштуванню інвалідів». Під час реалізації цього проекту набуті знання в Інституті стали в нагоді в спілкуванні з різними громадами.
Помічник-консультант депутата Харківської міськради, почесного громадянина міста Харкова та Харківської області, голови постійної комісії з гуманітарних питань, дворазового Олімпійського чемпіона Пояркова Юрія Михайловича
м. Харків
У 2005 році я був учасником проекту «Школа молодого лідера «Нова молодь – нова Україна» реалізованого Інститутом Політичної Освіти за підтримки ОБСЄ в Україні («менеджмент громадської організації», «формування ефективної команди», «прийняття управлінських рішень в сфері місцевого самоврядування». А у 2009 році став заступником голови Харківської обласної організації політичної партії «Єдиний Центр», голова Фрунзенської районної у місті Харків.
3 2011 очолив Харківську місцеву професійну спілку іноземних студентів.
Громадський діяч, місцевий політик
м. Луцьк
Я був учасником проектів Інституту Політичної Освіти «Подолання стереотипів минулого як засіб національного єднання» та семінари для «Кандидатів в депутати місцевої ради (міської, районної, районної в місті, обласної)». Сьогодні ще рано писати історію мого успіху, але це тільки початок. Головний рецепт – це навчання протягом всього життя, активна позиція, ініціативність та оптимізм.
Свій вибір я зробив свідомо, зваживши свої сили та можливості. Я прийняв запрошення вступити до лав ВО «Батьківщина» та Волинської організації ВМГО «Батьківщина молода», згодом очолив її. Продовжував вдосконалювати свої навички та вміння під час участі у семінарах та тренінгах, в тому числі, тих, які проводив Інститут Політичної Освіти.
Ефективна робота у молодіжному середовищі та у обласній партійній структурі ВО «Батьківщина» дозволила взяти участь у місцевих виборах. Балотувався за списками Волинської обласної організації ВО «Батьківщина» до обласної ради. Став депутатом Волинської облради, обраний секретарем комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
Сьогодні як голова обласної громадської організації та депутат обласної ради беру участь у розробці та втіленні різноманітних програм підтримки молоді, індивідуально проводжу роботу по вихованню кадрового резерву серед молоді, шляхом залучення молодих лідерів до роботи офіційними помічниками депутатів обласної ради.
Підприємець, депутат Львівської міської ради, Голова комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища
м. Львів
У 2009р. мене було обрано депутатом Тернопільської обласної ради, а у 2010р. депутатом Львівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» по округу №35. Згодом мене було обрано на посаду голови постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. Пройшов навчання в Інституті Політичної Освіти як новообраний депутат.
Очоливши комісію у мене з’явилось більше можливостей та повноважень для того, щоб дійсно допомагати львів’янам. Комісія за відносно невеликий проміжок часу розглянула сотні звернень, таким чином ми задовольнили звернення наших релігійних громад, підприємців, громадських організацій та звичайних пересічних львів’ян.
В окрузі, на превеликий жаль є безліч невирішених питань. Для вирішення більшості проблем у повсякденному житті наших мешканців, необхідні кошти, яких в бюджеті міста обмаль. По мірі можливостей завжди намагаюсь допомагати мешканцям. Так, ми спромоглися провести ремонтні роботи пішохідної алеї, встановити освітлення, смітники та лавки для відпочинку, встановити нові сучасні дитячі майданчики. До свят зазвичай ми проводимо благочинні заходи. Спільно з мешканцями неодноразово проводили толоки та громадські слухання.
Щоб досягнути успіху, треба мати багато позитивних рис характеру. Одна з перших – це дотримання свого слова. Треба бути щирим та людяним. А ще, людина, яка хоче бути успішною, повинна мати можливості постійно дбати про власне самовдосконалення. Саме тому з радістю завжди співпрацюю з Інститутом Політичної Освіти, ціную роботу, яку робить організація дбаючи про поширення політичної освіти.
Філософ, громадський діяч, експерт з виборчого законодавства та технологій, журналіст
м. Калуш
Головне – не боятися вчитися! Вчуся вже 25 років (школа рахується!) і чим далі – тим більше подобається здобувати нові знання, вміння і навички! Так здобув 4 вищих освіти – дві філософські, богословську та економічну, познайомився із цікавими галузями знань, відкрив для себе сильних духом і думками людей, мав можливість на практиці відфільтрувати теорію. Саме тому я вдячний Інституту Політичної Освіти за можливість пройти ряд додаткових серйозних та якісних навчань, які дозволи мені пройти підготовку у сфері роботи місцевої влади, транскордонної співпраці, стати учасником обговорення виборчого процесу.
Завжди прагну творчості, навіть в найбільш марудній роботі. Колекціоную досвід і міняю види діяльності – тільки пластичний розум і стиль життя дає можливість розуміти істинне буття..
Директор Асоціації випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади ГО «Ліга інтернів», громадська діячка
м. Київ
Наразі я є Директором Асоціації випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади ГО «Ліга інтернів», яка адмініструє Програму стажування молоді у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади, співпрацюючи практично з усіма структурними підрозділами Верховної Ради України та більшістю міністерств.
Хоча в Інституті Політичної Освіти я була учасницею семінарів з навчання кандидатів в депутати місцевої ради, що наразі не відповідає моєму профілю роботи, але загалом навчання в Інституті допомогло мені краще зрозуміти логіку та практику політичної діяльності, зав’язати нові контакти та спілкування з людьми різних регіонів та поглядів.
Депутат Долинської райради Івано-Франківської області, профспілковий та громадський діяч
м. Долина
У 2006 році мене обрано депутатом Долинської міської ради. Працював у постійній комісії з питань землекористування та земельних відносин. Взяв участь у програмі навчання Інституту Політичної Освіти для депутатів місцевих рад, а саме семінарі - «Від загального до конкретного. Земельні відносини».
Ці, та інші знання, отримані від експертів Інституту, допомогли мені переобратися повторно. Так, у 2010 році обраний депутатом Долинської районної ради та став головою постійної комісії з питань розвитку туризму, використання природних ресурсів, ведення лісового господарства, екології та безпеки життєдіяльності територіальних громад.
Громадський діяч, правозахисник, державний службовець
м. Донецьк
Я почав давно цікавитись громадською діяльністю. Завдяки Інституту Політичної Освіти та міжнародним фондам, які підтримали навчання громадських діячів, я почав детально та ретельно навчатись різним сферам громадської діяльності та зупинився на правозахисній. Мені здається, що в нашій державі закон та порядок не співпадають з потребами народу та обов’язками службовців різних ланок та рангів. Знаю, що в мене попереду багато роботи, яка принесе велику користь народу України та людям, які ще не є громадянами України, але ними стануть.