01034, м. Київ, вул. Паторжинського, 4
тел: 044-278-55-16 факс: 044-235-97-63

МЕНЮ

Наші партнери

Бібліотека

Документи




Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Провідні проекти


НАШІ ЗАХОДИ





Новини



 

майстерня європейської політики

Без имени-1.jpg   
 

«Майстерня європейської політики»   це проект, започаткований Інститутом Політичної Освіти на початку 2012 року за підтримки донорської спільноти та низки дипломатичних місій іноземних країн.

 

Передумови започаткування проекту - перед Україною постали загрози для її все ще слабкої демократії. Головні риси нинішньої політичної ситуації - ключові реформи не здійснюються відповідно до норм та стандартів ЄС, спільні цінності ЄС не поділяються більшістю політикуму, централізація і навіть монополізація влади, замість імплементації європейських принципів врядування, таких як субсидіарність, розподіл влади тощо. Україні невідкладно потрібні про-європейські реформи і подальше просування на євроінтеграційному шляху.


Великою мірою, така ситуація виникла через відсутність нової хвилі демократичних політичних лідерів, які б змогли сформувати та підхопити суспільні настрої. Загалом існує недостатній вплив по-європейськи налаштованих успішних людей на владу. Як результат, офіційні заяви щодо пріоритетності курсу на інтеграцію до Євросоюзу не підкріплюються реальними рішеннями і справами, а також відсутній вплив на державну політику з боку суспільства.


Метою проекту є створення про-європейської мережі з числа нової хвилі перспективних політичних діячів та активістів, яка впливатиме на місцеву, регіональну та державну політику через сприяння європейській інтеграції та генерування синергії зусиль українських учасників та європейської спільноти.


Заходи, які здійснюються в рамках проекту дозволяють отримати таку додану вартість для України та ЄС:


-   створення постійно діючої універсальної мережі (платформи) політичних лідерів, активістів та симпатиків європейської інтеграції з числа випускників проекту і інших осіб, які будуть залучатися до відповідних заходів на місцях;

-    проведення різноманітних публічних заходів на місцях та в регіонах (малі проекти, семінари, круглі столи, конференції, що пропагуватимуть європейські підходи до вирішення існуючих проблем), включаючи підтримку в їхній організації;формування кадрового резерву для інституцій у сфері європейської інтеграції в Україні, а також для Представництва ЄС та інституцій ЄС в Брюсселі;diveloping methodologi

Ø    забезпечення зростаючого впливу на державну політику України з метою забезпечення незворотності курсу на інтеграцію до Європейського Союзу.-   зростаючий вплив на державну політику для забезпечення незворотності курсу на інтеграцію до Європейського Союзу.


Описание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_n.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_n.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_w.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_e.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_s.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_s.pngОписание: http://www.google.com/images/infowindow/iws_c.png

                                                                                                                                            PPpsss.jpg

 



Складові «Майстерня європейської політики»:


 Перший відбувається в Києві і присвячений побудові команди (team building) і започаткуванню комунікації між учасниками. Після цього учасникам пропонуються різноманітні презентації, тренінги тощо. Цілі цих заходів: а) надати базові знання про нинішню ситуацію у відносинах Україна - ЄС; б) передати досвід та найкращі практики нових держав-членів ЄС щодо здійснення ними різних видів реформ (судова, енергоефективність, освітня, охорони здоров’я тощо); в) надати базові рекомендації для місцевих заходів, які учасники будуть організовувати між етапами проекту. 


Другий та третій етапи проходять у вибраному регіональному центрі України (Львів, Донецьк тощо). Вони присвячуються продовженню обговорення вищезазначених тем з акцентуванням на місцевих особливостях, а також презентації результатів проведених на місцях заходів.


Четвертий етап, - навчальний візит за кордон, - присвячується ознайомленню з діяльністю інституцій ЄС, центральних та місцевих органів влади і соціальної інфраструктури (офіс мера, поліцейська дільниця, госпіталь тощо) держав-членів ЄС. Учасники на практиці ознайомлюються з тим, як влаштоване соціальне життя в Європі, які стандарти впроваджено. Таким чином вони набувають власний досвід, який може бути використано при впровадженні реформ в Україні.

 

Учасниками проекту є молоді люди віком до 40 років з лідерськими досягненнями у сфері політичної діяльності, державної служби, бізнесу, громадській активності, медіа, юриспруденції та готовністю продемонструвати прагнення до змін в Україні. При цьому забезпечується рівне представництво від різних регіонів, гендерний баланс та представництво різних секторів. 


Партнери проекту – Посольства Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Словаччини, Угорщини, Швеції та інших країн, а також міжнародні фонди, - Відродження, Едуардо Фрея, Конрада Аденауера, Роберта Шумана, Наумана, Словацька Асоціація Зовнішньої Політики (SFPA) Вишеградський фонд.





irf_logo320x71_uk-ua.jpg



logo_rsi.jpg



5848_120159608172_111634838172_2527884_8273990_n.jpg


KAS_Logo_blau[1](2).jpg


SFPA.jpg

visegrad_fund_logo_blue_800.jpg