-
ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ ТА ЙОГО КОМАНДА
Дане видання містить прикладні практичні матеріали для депутатів місцевих рад, їх помічників, а також представників партій, громадських організацій та ЗМІ. Посібник буде корисним для тих, кому важливо знати і розуміти: як може діяти місцевий депутата та як правильно організувати роботу команди депутата.
докладніше
-
ДЕПУТАТУ ДО КИШЕНІ
Ви, певне, звернули увагу на достатньо провокаційну назву, пропонованого вашій увазі видання.
Саме таким чином Інститут Політичної Освіти вкотре має на меті привернути увагу до проблеми, яка наскрізь пронизала всі сфери життя українського суспільства, особливо його владу. Мова, як ви здогадались , йде про корупцію.
докладніше
-
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАКТИЧНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ"
У книзі наведено практичні рекомендації щодо організації виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в органах державної влади і місцевого самоврядування. Подано рекомендації щодо організації роботи структурного підрозділу відповідального за доступ до публічної інформації, організації реєстру публічної інформації, організації розгляду запиту на інформацію, оприлюднення інформації на офіційній веб-сторінці, віднесення інформації до службової таємниці та виконання інших вимог закону.
докладніше
-
ІНФОРМАЦІЯ ПРО МІСЦЕВУ ВЛАДУ
Книга «Інформація про місцеву владу» підготовлена в рамках спільного проекту Інституту Політичної Освіти та Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди в Україні «Професійне перо - запорука демократії!» для громадських активістів, журналістів, людей з активною позицією, які в силу життєвих обставин змушені вивчити порядок роботи місцевої влади, доступу до інформації. Видання доповнює серію видань Інституту Політичної Освіти, які з різних сторін розкривають всі аспекти роботи органів влади на місцях, а також містить спеціалізовані матеріали направлені на правовий захист людей, які вирішили підготувати замітку, статтю чи інший матеріал, у тому числі тих, які не є професійними журналістами.
докладніше
-
ПРАВОВІ УМОВИ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ. ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ?
УНЦПД видав книгу "Правові умови розвитку громадянського суспільства в Україні. Що потрібно зробити?", яка містить рекомендації щодо покращення законодавчого середовища діяльності організацій громадянського суспільства. Наведено детальний аналіз законодавства та практики його застосування у сферах створення та реєстрації ОГС, державної фінансової підтримки їх діяльності, залучення ОГС до надання соціальних послуг, механізмів громадської участі та оподаткування благодійної діяльності. Видання буде корисним керівникам органів державної влади, лідерам організацій громадянського суспільства, експертам в галузі гуманітарної політики.
докладніше
-
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ. КНИГА 5
Ця книга завершує серію «Що має знати депутат місцевої ради», яка мала на меті озброїти депутатів місцевих рад необхідними знаннями для більш якісного виконаннями ними свого мандату в громадах. Книга допоможе зрозуміти земельні питання в вашій у діяльності органів місцевого самоврядування.
докладніше
-
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ І ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО. КНИГА 4
4-а книга з серії "Що має знати депутат місцевої ради". У ній докладно описуються об’єкти комунальної власності і розглядаються особливості і місце комунальних підприємств у структурі міського господарства. Крім того, публікація розглядає повноваження місцевого самоврядування в галузі житлово-комунального господарства і дає практичні поради з покращення якості надання громадських послуг у цій сфері.
докладніше
-
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ.КНИГА 3
Ця книга призначена для депутатів місцевих рад. Дане видання - третє у серії "Що має знати депутат місцевої ради". У ньому ви прочитаєте про бюджетний устрій нашої держави, дізнаєтесь про принципи формування місцевих бюджетів. Ми зорієнтуємо вас щодо структури їх дохідної та видаткової частин, розкажемо про місцеві податки та збори тощо. Завдання книги - озброїти депутатів місцевих рад як теоретичними знаннями, так і практичними інструментами формування бюджетного процесу.
докладніше
-
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ. КНИГА 2
Це друга книга у серії "Що має знати депутат місцевої ради". В даному виданні увага приділяється практичній роботі депутатських груп і фракцій, депутатських комісій, депутатських приймалень, співпраці депутатів місцевих рад із засобами масової інформації, формам залучення громадськості до прийняття рішень.
докладніше
-
ЩО МАЄ ЗНАТИ ДЕПУТАТ МІСЦЕВОЇ РАДИ: ПРАВОВЕ ПОЛЕ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДІЯЛЬНОСТІ. КНИГА1
Це перша книга у серії "Що має знати депутат місцевої ради", яка висвітлює питання, пов'язані з повсякденною роботою місцевих обранців при виконанні ними депутатських повноважень. В даному виданні найбільшу увагу приділено повноваженням місцевих рад, правовому статусу депутатів місцевих рад та посадових осіб органів місцевого самоврядування, регламентам місцевих рад, депутатським запитам та зверненням тощо.
докладніше
-
ЯК ОШУКАТИ МІСЦЕВУ ГРОМАДУ
Книга «Як ошукати місцеву громаду. 50+1 спосіб» видана в рамках співпраці Інституту Політичної Освіти (проект «50+1 найпоширеніша корупційна схема місцевої влади») та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) по реалізації проекту "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції Гідна Україна".
докладніше
-
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАКТИЧНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»
УВАГА! На сайті Інституту Політичної Освіти є оновлена версія!
(натиснути на вогник)
У книзі наведено практичні рекомендації щодо організації виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в органах державної влади і місцевого самоврядування. Подано рекомендації щодо організації роботи структурного підрозділу відповідального за доступ до публічної інформації, організації реєстру публічної інформації, організації розгляду запиту на інформацію, оприлюдненню інформації на офіційній вебсторінці, віднесення інформації до службової таємниці та виконання інших вимог закону.
Видання буде корисним для представників органів державної влади та місцевого самоврядування, відповідальних за доступ до публічної інформації.
докладніше
-
ВЛАДА НАД ГРОМАДОЮ ЧИ ВЛАДА ГРОМАДИ?
Ця книга для усіх бажаючих впливати на владу. Автори впевнені, що впливати громадянам на владу можна і потрібно. Починаючим активістам найкраще розпочинати з місцевого рівня. Але щоб бути ефективним, слід владу розуміти, слід про неї знати. Отже, ця книга допоможе активним громадянам розібратися у місцевій владі.
докладніше
-
ПОЛІТИЧНА АБЕТКА
ПОЛІТИЧНА АБЕТКА. Матеріали для практичного використання. Науково-методичний посібник підготовлено в рамках проекту „Українська школа молодого політика”, який реалізується Житомирським обласним центром молодіжних ініціатив спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Центр підтримки громадських ініціатив» та Харківським міським молодіжним об’єднанням „Східно-Український Фонд розвитку демократії” за підтримки Міжнародного республіканського інституту (США). До реалізації проекту і підготовки посібника був залучений Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти.
докладніше
-
ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ОГС
У книзі вміщено аналітичні матеріали, що висвітлюють практику державної фінансової підтримки діяльності організацій громадянського суспільства на конкурсних та позаконкурсних засадах та відображають правове забезпечення цих процедур. Надано рекомендації щодо реформування системи державної фінансової підтримки діяльності ОГС, визначено цілі, принципи і механізми, на підставі яких мають здійснюватися державне фінансування проектів і закупівля експертних послуг ОГС. Видання буде корисним керівникам органів державної влади, лідерам організацій громадянського суспільства, фахівцям у галузі гуманітарної політики.
докладніше
-
ПУБЛІЧНА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЛОБІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ
Збірник матеріалів призначений для усіх, хто цікавиться темами публічної дипломатії та питаннями лобіювання (матеріали всеукраїнської конференції за підсумками однойменного проекту у Верховній Раді України 25-го лютого 2009р.). Збірник стане у нагоді активістам громадських організацій, журналістам, представникам органів місцевого самоврядування та державної влади, студентам та дослідникам у сфері лобіювання та представництва інтересів. Видання здійснено у рамках однойменного проекту програми малих проектів Посольства Королівства Нідерландів (МАТРА КАП).
докладніше
-
ПАРЛАМЕНТСЬКІ ПРОЦЕДУРИ. ПОСІБНИК ДЛЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД ТА АКТИВІСТІВ ГРОМАД
Посібник висвітлює питання, з якими депутати зустрічаються під час виконання своїх повноважень у органах місцевого самоврядування, а також у роботі осередків політичних партій, громадських організацій, інших демократичних структур.
докладніше
-
МІСЦЕВІ ВИБОРИ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Досліджуючи проблеми правового регулювання місцевих виборів, автори не обмежувалися лише аналізом положень чинного виборчого законодавства України, але й спробували проаналізувати зарубіжний досвід у відповідній сфері, визначити основні загальноєвропейські тенденції розвитку виборчого законодавства. В цій роботі вперше в Україні подано характеристику виборчих систем, які застосовуються на місцевих виборах у більш ніж 20 європейських країнах. Також розкриваються основні механізми забезпечення принципу загального виборчого права, ефективного функціонування місцевого самоврядування в ряді країн Європи. Важлива увага приділена проблемам правового регулювання передвиборної агітації, висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах, голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів виборів.
докладніше
-
АНАЛІЗ ТА ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ ОБРАНИМИ ОСОБАМИ ТА ФРАКЦІЯМИ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В МІСЦЕВИХ РАДАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПЕРЕДВИБОРЧИХ ПРОГРАМ ТА ОБІЦЯНОК. ДУМКА ЕКСПЕРТІВ ТА ГРОМАДСЬКОСТІ
Назва книги промовисто говорить сама за себе - "Аналіз та підсумки виконання обраними особами та фракціями політичних партій в місцевих радах Львівської області передвиборчих програм та обіцянок. Думка експертів та громадськості" (проект „Аналіз та підсумки виконання обраними особами та фракціями політичних партій у місцевих радах Львівської області передвиборчих програм та обіцянок. Думка експертів та громадськості”, який наданий Комітетом виборців України та спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії).
докладніше
-
MЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ ТРЕНЕРІВ З НАВЧАННЯ ЧЛЕНІВ ДІЛЬНИЧНИХ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ ТА ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 2004 РОКУ „ЧЕСНІ ВИБОРИ”
Однією із важливих передумов забезпечення чесних та прозорих президентських виборів 2004 року була підготовка кваліфікованих членів виборчих дільниць та спостерігачів, які здатні будуть належним чином організувати виборчий процес та забезпечити право громадян на вільне волевиявлення.
докладніше