Інститут Політичної Освіти за підтримки Міжнародного Фонду «ВІДРОДЖЕННЯ» реалізовує проект «Статут громади - основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні».
Інститут Політичної Освіти за підтримки Міжнародного Фонду «ВІДРОДЖЕННЯ» реалізовує проект «Статут громади - основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні».
11-16 лютого 2013 відбудеться завершальний, чертвертий етап Майстерні європейської політики. В рамках цього етапу відбудеться навчальний візит в дві країни Європейського Союзу – Угорщину та Словаччину.
Інститут Політичної Освіти оголошує цьогорічний 2-й набір учасниківв Майстерню європейської політики. В рамках проекту відбудуться освітні, практичні та дискусійні заходи, які покликані сформувати з учасників сучасних європейських політичних лідерів в майбутньому, що володітимуть новітніми демократичними підходами до врядування та ведення політичної діяльності.
Для участі в Майстерні необхіднодо 10 березня2013 р. (включно) надати:
Проблема, на вирішення якої спрямовані навчання: Як показує досвід, більшість помічників-консультантів народних депутатів України не володіють базовими знаннями про процедури ВРУ та загалом систему органів державної влади, статус народного депутата, повноваження, права та обов’язки, які їм надані законодавством як помічникам народних обранців та базові правила взаємодії з громадськістю.
Протягом 2012 -2013 років Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Посольством Фінляндії в Україні планує організувати три освітні заходи для жінок-активісток місцевих громад з метою посилення їх мотивації до активності в політичних процесах на місцевому рівні.
Протягом 2012 -2013 років Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Посольством Фінляндії в Україні планує організувати 3 освітні заходи для жінок-активісток місцевих громад з метою посилення їх мотивації до активності в політичних процесах на місцевому рівні.
За підсумками конференції будуть обговорені плани подальших дій в напрямку приведення у відповідність роботи місцевої влади до чинного законодавства.
До участі в конференції запрошується представники влади, в тому числі урядовці та народні депутати, а також представники ЗМІ, громадські діячі, представники 45 найбільших міст України та зацікавлені особи.
Адреса:
Готельний комплекс "ХРЕЩАТИК" (Конференц-зала «Андріївська»)
Як показує досвід, депутати місцевих рад постійно постають перед проблемами недостатності теоретичних знань тапрактичного досвіду у своїй повсякденній роботі, що призводить до уповільнення процесу становлення та розвитку місцевого самоврядування, незадовільного вирішення проблем тих громад, інтереси яких вони мали б відстоювати.
Протягом навчальних семінарів їх учасники отримують теоретичні знання та практичні навики, необхідні для ефективного виконання депутатських повноважень, захисту інтересів виборців, вирішення їх проблем.
28-29 березня 2013 року семінар відбудеться у Києві.
Проблеми, на вирішення яких спрямоване навчання:як показує досвід, більшість помічників-консультантів депутатів слабко володіють базовими знаннями про процедури ВРУ та загалом систему органів державної влади, статус народного депутата, повноваження, права та обов’язки, які їм надані законодавством як помічникам народних обранців та базові правила взаємодії з громадськістю.
Учасники Школи отримають теоретичні знання та практичні навики щодо освоєння механізмів, навичок професійної та інституційної спроможності ГО, максимально використовуючи успішний європейський досвід в українських реаліях.
Метою проекту є створення про-європейської мережі з числа нової хвилі перспективних політичних діячів та активістів, яка впливатиме на місцеву, регіональну та державну політику через сприяння європейській інтеграції та генерування синергії зусиль українських учасників та європейської спільноти.
Проект «Посилення місцевої демократії», дає можливість теоретично та практично, стати дієвим депутатом використовуючи всі можливі демократичні важелі. Під час семінарів розглядаються питання організації роботи органів місцевого самоврядування та депутатської діяльності, а також спеціалізовані тематики: процедури прийняття рішень, бюджетні відносини, земельні аспекти, житлово-комунальна сфера тощо.
Учасники Школи отримають теоретичні знання та практичні навики щодо освоєння механізмів, навичок професійної та інституційної спроможності ГО, максимально використовуючи успішний європейський досвід в українських реаліях.
Основною метою проекту є демократизація та вдосконалення нормативно-правових документів що стосуються організації роботи органів місцевого самоврядування, а саме:
- положень про постійні депутатські комісії;
- регламентів місцевих рад;
- Закону України «Про місцеве самоврядування».
Зазначена мета буде досягнута шляхом організації навчально-освітніх заходів для депутатів місцевих рад, під час яких будуть проаналізовані регламенти та положення про постійні депутатські комісії, якими керуються органи місцевого самоврядування України сьогодні. На підставі здійсненого аналізу учасники проекту напрацюють зміни та рекомендації до зазначених вище документів та спробують їх імплементувати в місцевих радах, які вони представляють.
Основною метою проекту є демократизація та вдосконалення нормативно-правових документів що стосуються організації роботи органів місцевого самоврядування, а саме:
Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже сьомий рік поспільреалізовує проекти, метою яких єгармонізація відносин між населенням з різних областей України,шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних заходів, направлених на пошук правди, істини та компромісу в питаннях, які досі розколюють українське суспільство (НАТО, ОУН-УПА, голодомор, голокост, державна мова тощо).
Протягом 2014 року Інститут Політичної Освіти планує реалізувати проект для учасників з двох регіонів України – Тернопільської та Полтавської областей.
Цільова група: студенти та молоді викладачі гуманітарних факультетів ВНЗ, активісти громадських організацій Тернопільської та Полтавської областей, представники різних політичних партій та місцевого самоврядування.
Інститутом Політичної Освіти на основі конкурсного відбору буде відібрана фіксована група у складі 24 чоловік (по 12чол. з кожного регіону).
Основною метою проекту є демократизація та вдосконалення нормативно-правових документів що стосуються організації роботи органів місцевого самоврядування, а саме:
- положень про постійні депутатські комісії;
- регламентів місцевих рад;
- Закону України «Про місцеве самоврядування».
01034, м. Київ, вул. Паторжинського, 4
тел: 044-278-55-16 факс: 044-235-97-63
Складний історичний шлях, який пройшов народ України, тривалий поділ території нашої держави між різними імперіями зумовив формування у свідомості українців, що мешкають у різних регіонах, усталених стереотипів, що у сучасних умовах стають суттєвою перешкодою як на шляху реалізації загальнодержавних проектів у різних сферах суспільного та економічного життя країни, так і інтеграції України до світових та європейських структур.
Особливо болючим є той факт, що центральні органи влади, особливо після президентських виборів 2010 року, постійно спекулюють питаннями мови, історії та релігії задля власних політичних дивідендів.
УКРАЇНСЬКА МАЙСТЕРНЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Метою проекту є підвищення обізнаності вчителів загальноосвітніх шкіл України щодо процесів європейської та євроатлантичної інтеграції, презентація позитивного прикладу інтеграції Польщі до ЄС і НАТО, відкриття механізмів передачі знань та новітніх освітніх методик між польськими та українськими вчителями, підтримка та збереження співпраці між українськими та польськими вчителями шляхом вироблення довготривалих “Практик партнерств” – мережі співробітництва українських вчителів всередині України а також за її межами, зокрема з польськими партнерами.
Проект «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» бере свій початок у 2006 році. З того часу Інститутом Політичної Освіти в рамках даного проекту було організовано близько сотні різноманітних заходів (семінарів, круглих столів, конференцій тощо.), учасниками яких стали близько 5 тис. депутатів місцевих рад з різних куточків України.
Інститут Політичної
Освіти оголошує про розширення своєї діяльності та започатковує постійно
діючу програму навчання у сфері політичної освіти, незалежно від віку та
зайнятості учасників. Усі навчальні програми адаптовані до українських
реалій і мають прикладний характер. Наші програми розраховані для активних
та свідомих громадян, членів керівних органів громадських організацій,
політичних партій, благодійних фондів, депутатів рад всіх рівнів, службовців,
помічників та представників інших інституцій громадянського суспільства.
Інститут Політичної Освіти спільно з програмою MATRA Посольства
Королівства Нідерланди в Україні започаткував проведення навчальних
семінарів для журналістів місцевих ЗМІ, з метою підвищення рівня їх
політичної освіченості. Інститут запросив до семінарів журналістів місцевих ЗМІ, які
займаються політичною журналістикою.
В рамках програми
на початку 2011 року 90 журналістів-політичних оглядачів отримують
політологічні знання, що стануть їм у пригоді у професійній діяльності. Це
дозволить зробити їх матеріали професійнішими та об’єктивнішими, від чого
отримають користь споживачі інформації.
Програма «Пам’ятати заради майбутнього» Інституту Політичної Освіти спеціально створена для аспірантів, студентів старших курсів гуманітарних факультетів ВНЗ України, активістів місцевих громад, членів політичних партій, науковців, представників неурядових організацій та журналістів. Метою є гармонізація відносин між громадськістю з різних областей України, шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних навчань, покликаних сприяти подоланню стереотипів минулого та пошуку шляхів для спільного майбутнього. За 5 років учасниками програми стали 150 осіб, які представляють 12 областей.
УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ДЛЯ ЛІДЕРІВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Даний проект Інституту Політичної Освіти у партнерстві з МБФ "Відродження" був направлений на підвищення спроможності лідерів громадянського суспільства України використовувати можливості європейської інтеграції для просування реформ, впровадження європейських стандартів та практик.
ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД В РАМКАХ ПРОЕКТУ "МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ .КРОК ДО ЕФЕКТИВНОСТІ"
Протягом 2010-2011 рр. Інститут Політичної
Освіти організує серію навчальних семінарів для депутатів місцевих рад з усіх
областей України. В ході навчань їх учасники отримають необхідні знання та
практичні навички стосовно статусу депутата місцевої ради, організації роботи
органів місцевого самоврядування, бюджетних та земельних відносин на місцевому
рівні, житлово-комунальної сфери тощо.
КОНФЕРЕНЦІЯ «СТАН ЗАКОНОДАВЧОГО ТА НОРМАТИВНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА»
7-8 квітня 2010 року у м. Києві відбулася міжнародна конференція «Стан законодавчого та нормативного забезпечення транскордонного співробітництва». Учасниками конференції стали представники 7 країн – України, Нідерландів, Угорщини, Молдови, Німеччини, Польщі та Румунії. З українського боку учасниками були народні депутати України, урядовці, громадськіі організації, депутати обласних рад, експерти та науковці. Інші країни були представлені експертним середовищем, представниками дипломатичних установ та громадських організацій. Конференція широко висвітлювалася у ЗМІ.
Складний історичний шлях, який пройшов народ України, тривалий поділ території нашої держави між різними імперіями зумовив формування у свідомості українців, що мешкають у різних регіонах, усталених стереотипів, що у сучасних умовах стають суттєвою перешкодою як на шляху реалізації загальнодержавних проектів у різних сферах суспільного та економічного життя країни, так і інтеграції України до світових та європейських структур.
На жаль в українському суспільстві функціонують негативні міфи щодо європейської інтеграції, а особливо стереотипи НАТО.
Перед молодими депутатами, які в більшості позитивно налаштовані до ЄС і НАТО, постає проблема відсутності знань про це, що означає виклик європейської та Євроатлантичної інтеграції для України, для громад на місцевому рівні.
ШКОЛА МОЛОДОГО ЛІДЕРА - 2009
Політичні процеси які останніми роками відбуваються в Україні свідчать про те, що зміна політичної еліти, на яку всі так чекали протягом 17 років незалежності – не відбулася. Ключові посади в державі і до цього часу займають ті, чий світогляд та свідомість були сформовані ще за часів Радянського Союзу. докладніше
ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ПОМІЧНИКІВ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД
Пропонований проект передбачає розробку навчального курсу для помічників депутатів місцевих рад та проведення для них серії навчальних семінарів. Протягом реалізації навчальних заходів для депутатів місцевих рад у попередні роки, ІПО доволі часто помічав ситуацію, коли саме помічники депутатів виявляли неабиякий інтерес до проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності». докладніше
ПУБЛІЧНА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЛОБІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ
Сьогодні чимало організацій громадянського суспільства намагаються вплинути на вирішення органами місцевого самоврядування актуальних питань місцевого розвитку. Попри велике бажання змінити в цьому напрямку ситуацію на краще, більшість громадських ініціатив так і залишаються не втіленими або знаходять лише часткову підтримку від місцевої влади.
УКРАЇНА У СУЧАСНОМУ ВИМІРІ ТРАНСКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
За умов орієнтації України на європейську інтеграцію та процеси розширення ЄС транскордонне співробітництво у західних регіонах України набуває важливого значення для економічного і соціального розвитку. В сучасних умовах розширення ЄС до західних кордонів України підвищується значення скоординованої транскордонної співпраці. Поглиблення транскордонного співробітництва відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності на периферійних територіях й підвищення їх конкурентоспроможності шляхом об’єднання зусиль та мобілізації природно-ресурсного та інтелектуального потенціалу сусідніх територій. докладніше
НАВЧАННЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД
Депутати місцевих рад постійно постають перед проблемами недостатності теоретичних знань та практичного досвіду у своїй повсякденній роботі, що призводить до уповільнення процесу становлення та розвитку місцевого самоврядування, незадовільного вирішення проблем тих громад, інтереси яких вони мали б відстоювати. докладніше
ПУБЛІЧНА ДИПЛОМАТІЯ ТА ЛОБІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ІНТЕРЕСІВ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ
Інститут Політичної Освіти декілька років поспіль реалізовує програму „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності”, направлену на підвищення рівня політичної освіти депутатів місцевих рад. За цей час курси навчання пройшло близько 500 молодих депутатів, багато з яких на сьогоднішній день обіймають достатньо високі посади як в органах місцевого самоврядування так і на державному рівні. Проект реалізовується шляхом проведення циклу навчальних семінарів в усіх регіонах України, з залученням в якості лекторів кращих фахівців з питань місцевого самоврядування з України, та країн з високим рівнем розвитку демократії.
„ОСББ – ПЕРШИЙ КРОК В РЕФОРМУВАННІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ”
Наша держава невпинно рухається в сторону розвинутих країн Західної Європи, залучаючи передовий досвід та ефективні технології у різних сферах суспільного життя. Основою передумовою таких дій є безумовно покращення умов життя наших громадян. докладніше
ПАМ'ЯТАТИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО
Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні вже другий рік поспіль реалізовує проекти, метою яких є гармонізація відносин між населенням з різних областей України, шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних навчань та тренінгів. докладніше
ПРОЕКТ №2: «НАВЧАННЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД»
Інститут Політичної Освіти повідомляє про початок відбору депутатів місцевих рад для участі в навчальних семінарах. Під час проведення навчальних семінарів учасники отримають нові знання та навички, які необхідні їм у повсякденній роботі в місцевих радах.
Навчання планується проводити в чотирьох регіонах України.