-
24.03.2011
У ЛЬВОВІ МАС-МЕДІЙНИКІВ ІЗ 8-МИ ОБЛАСТЕЙ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ ВЧИЛИ ЯК ВПЛИВАТИ НА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ У ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЗАХИЩАТИ СВОЇ ПРАВА
Наприкінці лютого у Львові Інститут політичної освіти збирав журналістів із західних областей України під гаслом: «Професійне перо – запорука демократії». У семінарі з обізнаності у питаннях політики і юриспруденції у ЗМІ взяло участь 28 журналістів з 8 областей. Серед них вчився принципам і основам роботи місцевої влади і наш кореспондент.
докладніше
-
10.03.2011
ЖУРНАЛІСТИ СКАРЖАТЬСЯ НА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ З БОКУ ВЛАДИ
Перша проблема, це, звісно, доступ до інформації, він буде залишатися більш проблемним питанням, оскільки влада в особі посадових осіб намагається обмежувати інформацію. Влада вважає, що вона є таким чином більш захищеною. Другий блок питань пов’язаний з трудовими питаннями журналістськими, соціальним захистом. І тут є проблеми і низького рівня профспілок в ЗМІ, також того, що журналісти погано обізнані щодо трудових прав, і щодо авторських прав. Ну і останній блок — це саме судове переслідування ЗМІ, журналістів за творчу діяльність.
докладніше
-
10.03.2011
НАВЧАННЯ "МОЛОДОЇ КОМАНДИ"
Інститут Політичної Освіти за підтримки програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди в Україні започаткував програму підвищення рівня політичної освіти місцевих журналістів «Професійне перо – запорука демократії». В рамках програми 30 журналістів Центрального регіону України мали змогу отримати політологічні знання, що стануть їм у пригоді у професійній діяльності. Це дозволить зробити їх матеріали професійнішими та об’єктивнішими, від чого отримають користь споживачі інформації.
Зважаючи на досить великий конкурс та інтерес до проекту, до зіркової «тридцятки» потрапили кращі з кращих. Один з них – журналіст Олевського Інтернет-порталу www.vit-ol.com та позаштатний кореспондент «Новини Олевська» Ніколайчук Олександр.
докладніше
-
08.04.2010
БЕЗ АКТИВНОЇ УЧАСТІ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА РОЗВИТОК ТРАНСКОРДОННОЇ СПІВПРАЦІ НЕ МОЖЛИВИЙ
7-8 квітня 2010 року у Києві проходила міжнародна конференція "Стан законодавчого та нормативного забезпечення транскордонного співробітництва". Організаторами конференції виступили Інститут Політичної Освіти спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Фондом Едуардо Фрея (Нідерланди). Учасниками конференції стали провідні фахівці та експерти країн ЄС (Нідерланди, Румунія, Польща, Словаччина, Угорщина), а також Молдови та України. Основними темами обговорення стали законодавче забезпечення та перспективи транскордонної співпраці, нові фінансові інструменти та кращі практики транскордонної співпраці.
докладніше
-
14.10.2008
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ ЗМУСИТЬ ПАРЛАМЕНТАРІВ ЛОБІЮВАТИ СТВОРЕННЯ ОСББ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ ЗМУСИТЬ ПАРЛАМЕНТАРІВ ЛОБІЮВАТИ СТВОРЕННЯ ОСББ
"Ми будемо усіляко тиснути на парламентарів, що вони прийняли закон..."
докладніше
-
30.05.2008
ЩО ВАЖЛИВІШЕ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ РОБОТИ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ: ЗМІНА ЗАКОНОДАВСТВА ЧИ ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ ?
Минуло 2 року від обрання місцевих рад партійними списками. Чи стали після цього ради працювати ефективно? Зараз в Україні все частіше лунають заклики провести позачергові місцеві вибори. Але чи змінить це якість роботи депутатського корпусу? Чи відкриє це можливість виборцям спілкуватися з депутатським корпусом? Чи відновляться по всій Україні зниклі депутатські прийоми та зустрічі обранців з виборцями? Чи сприятиме це виникненню внутрішньопартійної демократії? Як пов’язати ефективну роботу в громаді з внутрішньопартійним визнанням в умовах закритої пропорційно виборчої системи ?
докладніше